Kategorie: Aktuality

Mezinárodní studentské psychologické dny 2019

Mezinárodní studentské psychologické dny 2019

Na konci května měla Univerzita Karlova čest hostit Mezinárodní studentské psychologické dny.

Tato soutěžní odborná akce s dlouholetou mezinárodní tradicí se koná střídavě na psychologických pracovištích v České republice a Slovenské republice, která připravují studenty v bakalářském a magisterském studiu psychologie. Tento rok se zúčastnili studující ze 14 českých a slovenských institucí.

Akci společně organizovaly katedry psychologie z Pedagogické a Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Konkrétně díky za realizaci náleží dr. Sotákové, dr. High a dr. Lukavskému a skupině studentek a studentů. Jednalo se o velmi příjemnou akci - jsme rádi, že jsme měli příležitost vytvořit příležitost k setkání s kolegyněmi a kolegy ze všech kateder a seznámit se s nejlepšími studentskými pracemi.

Gratulujeme vítězům bakalářské a magisterské sekce. Bakalářskou sekci vyhrál Matej Hrabovský z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích se svým tématem Mindfulness a jej pozitivne dôsledky na psychické prežívanie. V magisterské sekci získal nejvíce bodů Martin Tancoš z Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, který prezentoval téma Vliv verbálních kotev Likertovy škály na psychometrické charakteristiky dotazníků. Vítězi jsou však všichni, kteří se zúčastnili a získali jedinečnou zkušenost - možná se z účastníků a účastnic stanou akademičtí pracovníci, kteří budou dále předávat svoje odborné znalosti.

Naši katedru reprezentovaly Alžběta Tietzová a Markéta Slížková - moc jim děkujeme.

Děkujeme také nakladatelství Grada, které darovalo několik výtisků na podporu konference. Příspěvku si vážíme a těšíme se na další spolupráci.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.