Mgr. David Doubek

Vzdělání a odborná praxe:
1994 Pedagogická fakulta, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, titul Mgr.
1998 Fakulta sociálních věd, obor Obecná antropologie, titul Mgr.
od 1994 členem týmu Pražské skupiny školní etnografie, samostatný výzkumný pracovník v rámci grantových úkolů GAČR na katedře psychologie PedfUK, oddělení školní etnografie.

Pedagogická činnost:
Úvod do kulturní a sociální antropologie.

Vědeckovýzkumná činnost:
Výzkum vývoje a struktury vztahů mezi dětmi ve škole. Problematika vrstevnické skupiny, její struktura a dynamika, otázky úspěchu a neúspěchu v takovýchto skupinách. Dospívání ze sociálně interakčního hlediska. Výzkum je prováděn v rámci výzkumného úkolu PSŠE "Žák v měnících se podmínkách současné školy".

Výběrová bibliografie:
Doubek, D.: Violence and imitation. in: "Kučera, M.; Rochex, J.Y.; Štech, S. (Eds.): La transmission du savoir comme probleme culturel et identitaire./ The transmission of knowledge as a problem of culture and identity. Praha, Karolinum, 2001":
Doubek, D.: Amicizia ed igiene. Uno sguardo nella vita di tre gruppi di ragazzi di una scuola elementare di Praga. (připravuje se) In: "Gobbo, F. (ed.): La ricerca etnografica in ambito educativo: prospettive europee. Univerzita degli Studi di Padova."
Doubek, D.: Vztah, řeč, forma a sociální svět první třídy. In: PSŠE: První třída. Praha, Nakladatelství a vydavatelství PedfUK, 1996.
Doubek, D.: Elementy komunikace mezi dětmi ve druhé třídě. In: PSŠE: 2. třída. Praha, interní tisk, 1997.
Doubek, D. : Pravý život (s příklady ze třetí třídy). In: PSŠE: 3. třída. Praha, interní tisk.1998.
Doubek, D. Rybová, M.: Kamarádství a hygiena. In: PSŠE: 4. třída. Praha, interní tisk, 1999.
Doubek, D.: Šplhání a podvádění. In: PSŠE: 5. třída. Praha, interní tisk, 1999.
Doubek, D.: Drsňáci a frajerky. In: PSŠE: 6. třída. Praha, interní tisk, 1999.
Doubek, D.: Puberta v 7. třídě. In: PSŠE: 7. třída. Praha, interní tisk, 1999.